Kolejny rok szkolny za nami! Piątek, 21 czerwca, był dniem, na który od dawna czekali wszyscy Uczniowie. Po dziesięciu miesiącach nauki i pracy wreszcie nadeszła pora na zasłużony odpoczynek i tak długo wyczekiwane wakacje.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w dwóch turach (najpierw – kl. 1-3, potem kl. 4-8). Oficjalną część każdej z nich rozpoczęło odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego”.  Tego dnia, zgodnie z ceremoniałem szkolnym, nastąpiła też zmiana pocztu sztandarowego – przekazanie sztandaru.

Pan Dyrektor i Wychowawcy wręczyli Uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody, a Rodzicom – listy gratulacyjne. Uczniowie otrzymali również wyróżnienia i nagrody za godne reprezentowanie Szkoły w zawodach sportowych.

Przyznano tytuł Absolwenta Roku. Została nim  Julia Miarecka z kl. 8a.

Julia Miarecka zdobyła też tytuły: Najlepszego Polonisty, Anglisty, Germanisty, Fizyka, Biologa i Chemika.

Najlepszym Matematykiem został Samuel Urbanek z kl. 7a. Tytuł Najlepszego Informatyka przypadł Bartoszowi Fiebackowi z kl. 5a.

Tytuł Najlepszego Sportowca w kategorii dziewcząt otrzymała Cassandra Kwiecińska-Brylok z kl. 7a, w kategorii chłopców – Cezary Kwieciński-Brylok z kl. 6a.

Uczniom wyróżniającym się w nauce wręczono stypendia naukowe. Pierwszy raz
w historii naszej Szkoły zostało przyznane stypendium za osiągnięcia sportowe. Otrzymała je Cassandra Kwiecińska-Brylok z kl. 7a.

Tytułem Przyjaciela Szkoły, pamiątkową odznaką oraz dyplomem w tym roku szkolnym zostali uhonorowani: Pani Joanna Wojdyna – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Janusz Adam Siejko – były Skarbnik Urzędu Miasta Gliwice.

W części artystycznej nie zabrakło łez wzruszenia, a to za sprawą pożegnania z Ósmoklasistami, którym Przedstawiciele klas 6 i 7 w programie artystycznym przypomnieli lata spędzone w Jedenastce. Uhonorowali też starszych Kolegów niezwykłymi odznaczeniami – tytułami w różnych kategoriach, pogratulowali im przeróżnych osiągnięć i sukcesów, jednocześnie życząc Ósmoklasistom powodzenia na nowej drodze życia.

Podczas uroczystości zabrały głos także Przedstawicielki kl. 8a, dziękując Dyrekcji Szkoły oraz Nauczycielom za minione lata, za nieustającą cierpliwość, niesłychaną wyrozumiałość oraz zaangażowanie w pracę i ich edukację. Nie zabrakło również słów wdzięczności skierowanych do Rodziców – za ich trud, ofiarność, cierpliwość oraz wielkie serce.

,,Pamiętajcie o nas, bo my o Was nie zapomnimy!” – usłyszeli na koniec Ósmoklasiści, którzy zawsze będą mile widziani w murach naszej Szkoły, jeśli tylko przyjdą nas odwiedzić.

mgr Izabella Jureczko